AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdinç GÜNER’in 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü Ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdinç GÜNER’in 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü Ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Günü Mesajı

Milli şairimiz Mehmet Âkif ERSOY, tarihi boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan düşkünlüğünü, milli mücadele ruhunu, fedakârlığını ve cesaretini en özel şekilde Millî Marşımız ile dizelere dökmüştür.

İstiklâl Marşı´mız ve Bayrağımız, millî değerlerimizden biri ve en başta gelenidir. Bu sebeple güçlü ve bağımsız bir ülkenin vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklâl Marşı´mız; geçmişte olduğu gibi bugünde milletimizi birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı moral ve cesaret kaynağı olmaya devam etmektedir. Bizlere millî mücadele ruhunu, vatan ve millet sevgisini,  bağımsızlık aşkını en güzel şekilde harmanlayarak İstiklâl Marşımızda ifade eden millî şairimiz Mehmet Âkif ERSOY; fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ile kendinden sonraki nesiller içinde örnek alınacak bir şahsiyettir.

             Bu duygu ve düşüncelerle İstiklâl Marşı´mızın kâbulunun 98.yıldönümünde, bu destanı yazan millî şairimiz Mehmet Âkif ERSOY, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle anıyoruz.


Erdinç GÜNER       

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.