AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdinç GÜNER’in “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü“ Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdinç GÜNER’in “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü“ Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti bir yıl önce, 15 Temmuz akşamında alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. Bu alçak girişim karşısında milletimiz demokrasiye sahip çıkmak adına canından feragat etme pahasına ağır silahların karşısında gövdelerini siper etmiştir. 

Milletimizin gözbebeği, tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yuvalanmış FETÖ mensubu asker kılıklı bir grup tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini, yıldönümünde bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum.

Türk Siyasal Hayatında kara birer leke olarak hatırlayacağımız darbe dönemlerinin ardından, bugün millet "tek vatan, tek bayrak, tek millet" diyerek demokratik yollarla seçilmiş hükümeti devirmeye çalışan bir terör örgütüne gereken cevabı, sokağa inerek ve tankların karşısında sapasağlam ve dimdik durarak göstermiştir.

Bu vesile ile 15 Temmuz’ da Türk Milleti’nin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden 249 Şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, Aziz Milletimizi en derin duygularımla selamlıyorum.

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.