AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdinç GÜNER’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erdinç GÜNER’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı.

2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılının  başlamasıyla okullara  tekrar adım atmanın heyecanını, değerli öğretmenlerimize   ve sevgili öğrencilerimize   kavuşmamızın  mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Değerli meslektaşlarım öğrencilerimize pozitif bilimlerin yanı sıra milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almakta olan Türkiye’mizin sağlam bir toplum yapısına sahip olmasına vesile olacaktır.

Biz eğitim camiası çalışanlarına en büyük desteği hiç kuşkusuz öğrencilerimizin aileleri verecektir. Okul, hayatın küçük bir kopyasıdır. Öğrencilerimizin okullarımızda kazandığı davranışların hayata olumlu yansımasında velilerimizin büyük katkısı olacaktır. Öğretmen- öğrenci- veli ilişkisinin olumlu yaklaşımlarla sürdürülmesi, ortaya çıkabilecek aksaklıkların sağduyu ve hoşgörü temelinde çözüme kavuşturulması hedeflerimize daha hızlı ve daha sağlıklı ulaşmamızı sağlayacaktır.

Sevgili Öğrenciler; Sizler okullarımızda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan çağdaş, bilgili, aynı zamanda vatan millet sevgisi her şeyin üzerinde tutan, inançlı ve manevi değerleri benimseyen, demokratik yaşamı özümseyen, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetişiyorsunuz. Sizlerin başarısı cumhuriyetimizin temellerini daha da sağlamlaştıracak ve ülkemizin geleceği umut dolu olacaktır.  Eğitimin sadece okulda bitmediğini ömür boyu sürdüğünü aklınızda tutarak eğitim ve öğretimin her fırsatını değerlendirmelisiniz. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Atatürk´ün de dediği gibi "Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak" sözünü hiç unutmamaktır.’’Derslerinize iyi çalışın, Öğretmenlerinizin anlattıklarına iyi kulak verin bol kitap okuyun ki başarı da beraberinde gelsin.’’15 Temmuz tarihini sakın unutmayın. O gün Ülkemizin bağımsızlığına Milletimizin özgürlüğüne ve sizin geleceğinize kast edenleri iyi tanıyın. Bir gün aynı hain saldırıyı yaparlarsa, tıpkı 15 Temmuz’daki gibi kahraman Milletimiz gibi davranmanız gerektiğini sakın unutmayın.’’

 Bu vesile ile  yeni eğitim öğretim yılının, Vatanımıza, Milletimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.