AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN AYDIN’IN YIL SONU MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN AYDIN’IN YIL SONU MESAJI

 

15 Eylül 2015 tarihinde başlayan 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. 24 okul ve kurumumuzda, 183 derslikte, 2911 öğrencimiz 226  öğretmen kadrosuyla başarılı bir eğitim öğretim yılını tamamladık. Okullarımızın malzeme ihtiyaçlarını karşılamayı ve onarımlarını devamlı olarak yaptığımız gibi yapmaya da devam etmekteyiz.Okullarımız akademik anlamda bilgi edinilen yerler olmasının yanında çocuk ve gençlerimizin, duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimine yönelik birçok kazanımın da gerçekleştiği kurumlardır.
Bu kapsamda karne, öğrenim görülen derslere ilişkin sadece akademik anlamda alınmış notlar bütünü olarak değerlendirilmemelidir. Karne notları sorumluluk sahibi olma, çaba gösterme, saygılı ve kabul edilen davranışlar sergileme, güvenilirlik ve dürüstlük, sosyal, sportif faaliyetlere ve derslere katılma, iletişim becerileriyle beraber proje, performans, ödev ve sözlü bileşenleriyle bir bütün olarak görülmelidir. Bütün bunları bir kenara bırakıp sadece karnedeki derslere ilişkin sayılar verileri, yani notları göz önüne almak doğru bir değerlendirme değildir.
Yarın yapılacak olan 5 ve 11. sınıflar arasındaki 229 öğrencilerimiz Devlet Parasız ve Yatılılık Sınavına girecektir. Ortaöğretim son sınıf öğrencilerimiz ile birlikte ortaöğretimden mezun olan birçok gencimiz ise 13, 14, 20 ve 21 Haziran tarihlerinde LYS sınavına katılacaktır. Öğrencilerimize ve sınava katılacak tüm gençlere başarılar diliyorum.
Sevgili Öğrenciler,
Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız.
Yaz tatilini verimli ve güzel geçirmek için kendinize ailenizle beraber mutlaka bir program hazırlamanız gerekir. Bu programda dinlenmeye, eğlenmeye ağırlık verildiği gibi zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısınız.
Değerli Öğretmenler,
Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum.
Sayın Veliler,
Sizlerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuğunuzu tanımaya, onun yeterli ve yetersiz yönlerini objektif olarak değerlendirmeye çalışın.
Öğrencilerimizin dönem boyunca sergilediği performans akranları veya kardeşleriyle karşılaştırılıp kıyaslanmamalıdır. Yetenek, ilgi ve beceri olarak bakıldığında her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğu unutulmamalıdır.
Birçok problemin çözümü için olaydan sonra tepki vermek yerine, önleyici yöntemler denemek gerekir.

Sevgili öğrenciler hepinize iyi tatiller diliyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Erhan AYDIN   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.