AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN AYDIN´IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN AYDIN´IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

 

"Türk Milletinin vermiş olduğu en önemli direniş mücadelelerinden biri olan Çanakkale Savaşı´nın 100. yıl dönümünü idrak etmekteyiz. Milletimizin hürriyet ve bağımsızlığını hedef alan taarruz ve saldırılara karşı dünya tarihinin seyrini değiştirecek çapta bir direnişin; dahası bir milletin yeniden dirilişinin adı olan Çanakkale Destanı, yaklaşık 250 bin şehidin verildiği, sadece askeri başarısı yönüyle değil, aynı zamanda azim, inanç ve vatan sevgisinin de vücuda büründüğü eşsiz bir dönüm noktasıdır.

 

Bu destan ayrıca, milletimizin esaret altına alınamayacağının, milli birlik ve beraberliğimize dokunulamayacağının ve milletimiz için vatanın ve bayrağın her şeyden daha kutsal kabul edildiğinin ilanıdır.

 

Böylesine parlak, böylesine onur verici bir destanı milletimize armağan eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin muazzez hatıraları karşısında saygıyla eğiliyor, istiklal ve egemenliğimiz, hürriyet ve bağımsızlığımız için canları pahasına mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum."

 

                                                                                                                                                       Erhan AYDIN

                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.