AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EGİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN AYDIN´IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EGİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERHAN AYDIN´IN 8 MART DÜNYA KADINLAR  GÜNÜ MESAJI

     Dünya, kadınların eli ile değişmektedir. Dünyanın en önemli gelişmelerine, özel ve anlamlı günlerine bakarsanız hepsinde kadınların verdiği mücadeleyi, çektiği acıları ve sonunda elde ettiği başarıları görürsünüz. Özellikle Milletimizin verdiği o büyük mücadelede, Kurtuluş Savaşımızın destanlarında da hep kadınlarımızın ön planda olduğu bilinmektedir.

    Ilgaz Dağını tek başına aşarak cepheye topmermisi ve malzeme taşıyan Şerife Bacıları, cephede savaşan Kara Fatmaları unutmamız asla mümkün değildir. Bugün onları bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

    Kadının elinin değdiği her yerdebir güzellik, göz nurunun ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Nitekin kadınlarımızın ekonomik ve sosyal hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artmasında da herkese büyük görevler düşmektedir.

    Evinde anne, iş yerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan, sevgiyi, nezaketi ve inceliği öğreten yine onlardır.

    Cumhuriyetin kurulmasıyla toplumsal hayatta yerini alan kadınlarımız, bilimde,sanatta, eğitimde ve kamu yönetiminde üstün başarılar göstermiştir.Türkiye´nin kurulması ve gelişmesinde söz sahibi olmuştur. Büyük Önder Atatürk´ün dediği gibi ´´ Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kutuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar gayret gösterdim diyemez.´´ Toplumda her birey kadın hakları konusunda sorumluluk sahibi olmalıdır. 

  Kadınların iyi eğitim alması ve ekonomil özgürlüğüne kavuşması için çalışmalıyız. Çünkü kadınlar, çocuklarımızın ilk öğretmeni ve yeni nesillerin mimarıdırlar. Güçlü Türkiye´yi nüfusunun yarısını oluşturan kadınlşarımızla inşa edeceğiz.

 

    Kadınlarımızın sorunlarından çok, başarılarını ve sevinçlerini konuşacağımız nice 8 Mart´larda buluşmak ümidiyle...

08-03-2016 

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.