AYDIN SULTANHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"SULTANHİSAR'DA EĞİTİMİN KODLARI YENİDEN YAZILIYOR"Sultanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başvuru sahibi olduğu, Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) "2019 Teknik Destek Programı" kapsamında hazırlanan "Sultanhisar'da Eğitimin Kodları Yeniden Yazılıyor" projesi uygulamaya ve desteklenmeye değer bulundu. Güney Ege Kalkınma Ajansınca desteklenecek projenin sözleşme imza töreni Ajansın Aydın Yatırım Destek Ofisi merkezinde gerçekleştirildi.

Kurum yetkililerin katıldığı törende Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Aydın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Armağan AYDIN, Sultanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdinç GÜNER sözleşmeyi imzaladılar. GEKA Aydın Koordinatörü Armağan AYDIN, projenin Sultanhisar İlçemizin eğitim camiasının günümüzün gerektirdiği teknolojik bilgiye ulaşmasında katkısının yüksek olacağını ifade etti. Sultanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erdinç GÜNER ise projenin kabulü ile İlçemiz eğitim bölgesinde teknolojinin, yapay zekanın ve robotik kodlamanın eğitim hayatına girerek 21. Yüzyıl becerilerine ulaşma noktasında önemli bir ivme yakalanacağını ifade ederek, destekleri sebebiyle Güney Ege Kalkınma Ajansı'na teşekkürlerini iletti.

               Proje ile Sultanhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün kurumsal kapasite ve hizmet kalitesinin yenilikçi uygulamalarla geliştirilmesi kapsamında, İlçemizde gönüllü olan, ortaokul ve liselerimizde görev yapan toplam 24 öğretmene yaratıcılık, üretkenlik, yenilikçilik ve girişimcilik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan STEM'e giriş, Robotik ve Kodlama eğitimi verilecektir. Ayrıca Sultanhisar Kaymakamlığınca yürütülecek "Sultanhisar Projelere Yelken Açıyor" Teknik destek projesi sözleşmesinde Kaymakamız Sayın Rasim BELGE tarafından imzalanmıştır. Sayın Kaymakamımıza da teşvik ve destekleri için teşekkür ederiz.
23-02-202023-02-2020

Zafer Mahallesi Hükümet Konağı No12 SULTANHİSAR/AYDIN - (0256) 3512945 - 3513451

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.